Цензор.НЕТ

11.07.18 11:40

Учасникам проекту"Переможці-2" аплодували у Бейруті

Команда ветеранів АТО презентувала проект на Близькому Сході. В цій частині світу виставка фотографій та спілкування з українськими бійцями відбулися вперше

Знімки Олександра Мордерера та Тетяни Рубльової не залишають байдужими, тому що вкадрі - українські ветерани та паралімпійці, котрі попри втрату частин тіла не втратили силу духу, жаги до життя і активно займаються спортом. При цьому на обличчях посмішки, а в очах – віра. Це вже другий спільний проект "Телевізійної служби новин" каналу "1+1" та журналу Viva! "Переможці". Знімки презентують самі учасники, спілкуючись з людьми по всьому світу і доносячи правду про те, що відбувається в Україні. Проект вже побував в 22 країнах та 31 місті. Як кажуть на фронті, крайнім приймаючим містом став ліванський Бейрут, куди до Палацу Юнеско проект був запрошений Повноважним і Надзвичайним Послом України Ігорем Осташем.

Разом з куратором проекту Соломією Вітвіцькою до Бейруту прибули його учасники – Вадим Мазніченко, про якого Цензор.НЕТ розказував, Дмитро Блохін, Сергій Храпко, давній друг проекту, який неодноразово підтримував Переможців, соліст відомого гурту "Беz Обмежень" Сергій Танчинець та волонтер Анна Гвоздяр.

Вадим Мазніченко показує, як працює його "розумна" рука

На подію завітали не тільки  представники українськоїгромади, а й ліванські журналісти, дипломати, представники наукових та ділових кіл. Були і особливо цікаві гості, такі як Ілля Мрад, ліванський військовий, який зараз навчається у Львові на ветеринара, вісімнадцятирічний Юссеф Томе, який разом з другом з США допомагаютьукраїнським військовим та борються з антиукраїнською пропагандою, створивши в соцмережах сторінку, яка має вже близько 15 тисяч підписників.

Зліва направо: Ветерани АТО Вадим Мазніченко, Сергій Храпко та музикант Сергій Танчинець

Для учасника проекту, бійця 30-ої механізованої бригади Сергій Храпка, який на Світлодарській дузі втратив ліву руку і ліву ногу, поїздка до Лівану стала особливою, адже там він відсвяткував свій день народження та вперше за три роки після важкого поранення покупався в морі!

Іванна Слабошпицька, головний редактор журналу Viva!, передала у Бейрут благодійні спецвипуски видання українською та англійською мовою. У них, крім знімків, зібрані також надихаючі зворушливі історії героїв проекту.

Українська команда вже повернулася до Києва, але незабаром наші поранені захисники полетять у Ліван знову. Тепер - на лікування та реабілітацію на березі Середземного моря. До речі, багато ліванських медиків, які навчались в Україні, активно підтримують українців і їхнє бажання вибороти волю.

За два роки існування соціально-мультимедійний проект "Переможці" за участі фонду "Серце воїна" досяг великих результатів і навіть відвідав з візитом Папу Римського. Семеро українських протезистів пройшли навчання за кордоном; десять ветеранів АТО отримали новітні спортивні протези; проведено 120 годин тренінгів з психологічноїреабілітації для ветеранів та їх родин. Проект привернув максимальнуувагу до необхідності встановлення за державний кошт спортивних протезів ветеранам АТО, - і для тих героїв, які займаються спортом, зокрема, завдяки підтримці трастового фонду НАТО це вже відбувається в 2018 році. Важливі зміни сталися і в українському законодавстві. Відтепер в усіх офіційних документах міститься формулювання "людина з інвалідністю", а не образливе "інвалід".

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику