Цензор.НЕТ

13.06.18 19:32

Багато проваджень щодо топ-чиновників залишаються поза юрисдикцією Антикорупційного суду, - НАБУ просить переглянути одну з норм закону про ВАС

Апеляції на вироки у справах НАБУ і САП, винесені судами загальної юрисдикції, повинні розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАС).

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт НАБУ, норма, згідно з якою Вищий антикорупційний суд не буде розглядати апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах Бюро, передані до моменту його створення, потребує перегляду.

"Указана норма закону передбачає, що апеляційні скарги на рішення судів першої інстанції у справах, переданих НАБУ і САП до моменту створення Вищого антикорупційного суду (ВАС), будуть оскаржуватися не в Апеляційній палаті ВАС, а в апеляційних судах загальної юрисдикції. Це положення фактично позбавляє сторони обвинувачення та захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом у провадженнях, які розслідувалися НАБУ впродовж останніх трьох років, та будуть надалі передаватися до судів загальної юрисдикції, поки Антикорупційний суд не розпочне роботу. Це означає, що велика частина топ-посадовців, стосовно яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання. 

Читайте на "Цензор.НЕТ": У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції, - Єгор Соболєв

На переконання Національного бюро, через цю норму декілька років кропіткої роботи детективів НАБУ та прокурорів САП можуть бути знівельовані через те, що велика кількість проваджень щодо топ-посадовців лишаться повністю поза юрисдикцією Антикорупційного суду", - сказано в повідомленні.

НАБУ переконане, апеляції на вироки у справах НАБУ і САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. "Тільки у цьому випадку суспільство та міжнародні партнери матимуть довіру до остаточних рішень, якими б вони не були", - наголосили в Бюро.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Для тих, хто ще не зрозумів, - не сьогодні, так через рік, не через рік, так через 5 років злочини будуть розслідувані, - Гройсман про створення Антикорупційного суду. ВIДЕО

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд: "за" документ №7440 у другому читанні та в цілому проголосували 315 народних депутатів. 11 червня Порошенко його підписав. Деякі положення цього законопроекту в другому читанні були змінені внаслідок консультацій із МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів. Відповідно до закону, претенденти на посаду судді подаватимуть до ВККС документи для участі в конкурсі.

9 червня ухвалений Закон був підписаний головою Верховної Ради, а 11 червня - Президентом України. Повний текст ухваленого закону оприлюднено 13 червня 2018 року в парламентській газеті "Голос України".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики